12.05.2018, 11:00 – Wołomin – 24. kolejka IV ligi
Huragan Wołomin – Dolcan Ząbki 1:1 (0:1)

Żółte kartki: Dadacz, Lewandowski, Balcer

Bramki: Figiel 78 (as. Wielądek) – Nawrocki 44

Huragan: Derejko – Ołowski, Lendzion (86' Zaręba), Gajewski, Żmuda – Witkowski (53' Lewicki), Witak – Trzonkowski (70' Pakuła), Manaj (61' Pięcek) – Wielądek – Figiel

Dolcan: Matracki (63' czerwona kartka) – Szulakowski, Dadacz, Augustyniak, Balcer – Bella (90+3' P. Barzyc), Lewandowski – Rohozin (72’ Wybraniec), Nawrocki (67’ Krzyżewski), Cichowski (90’ Więczek) – Stańczyk (46' Szeliga)

Pomeczowa wypowiedź trenera Andrzeja Grelocha:
Do dzisiejszego meczu derbowego podeszliśmy z dużym respektem. Mówiłem swoim zawodnikom, że chłopakom z Ząbek należy się szacunek, ale respekt trzeba zostawić w szatni. Tego ciśnienia niektórzy nie wytrzymali i mam tutaj na myśli przede wszystkim graczy, którzy w czwartej lidze występują dopiero od rundy wiosennej, choć nazwisk nie będę wymieniał. To ciśnienie spowodowało trochę, że te akcje nie kleiły nam się w pierwszej połowie i Dolcan miał nieco więcej z gry. Okazji można powiedzieć, że było jak na lekarstwo, jednak prym wiedli przyjezdni. Po przerwie sytuacja odwróciła się diametralnie tuż po czerwonej kartce. Nie brakowało wtedy stałych fragmentów i mogliśmy to zamienić na bramki - „Figo” miał szansę, a Kamil Zaręba mógł wykorzystać piłkę meczową, aczkolwiek pod koniec przy wyniku 1:1 goście też stworzyli dwie groźne sytuacje i różnie to się mogło skończyć. Gdyby nie gapiostwo w końcówce pierwszej połowy ten pojedynek być może inaczej by się potoczył i moglibyśmy cieszyć się z trzech punktów. Mimo wszystko nie mam do chłopaków pretensji, bo dążyli do uzyskania jak najlepszego rezultatu. Natomiast biorąc pod uwagę okazje strzeleckie było to spotkanie na remis, zaś z gry trochę więcej dla Huraganu. Dla naszych rywali strata dwóch punktów przy walce o mistrzostwo może być kluczową sprawą i w związku z tym raczej nie wyjadą z Wołomina w dobrych nastrojach. Ponownie skorzystaliśmy z Mateusza Lewickiego, który jest jak stare wino i nadrabia wszystko doświadczeniem. Pierwszy raz na stoperze wyszedł Dawid Gajewski i mimo to znowu błysnął wysoką formą. Z bardzo dobrej strony pokazał się też Rafał Wielądek i należał do wyróżniających się na boisku. W najbliższą środę wyjeżdżamy do Ciechanowa. Można powiedzieć, iż jest to przeciwnik podobny do Mińska Mazowieckiego, gdzie rozstrzygnięcia zawsze są wielką niewiadomą. Na szczęście kadrowo będziemy wyglądali lepiej, ponieważ z trójki nieobecnych obrońców na następną kolejkę wraca dwóch defensorów i będą to Przemek Górski oraz Radek Dobrzeniecki. Niestety na murawę nie wybiegnie już raczej w tym sezonie Rafał Zaborowski, gdyż po cięższej kontuzji czeka go operacja. Pozostali powinni być do dyspozycji i są głodni gry i zdobyczy punktowych.