16.05.2018, 17:00 – Ciechanów – 25. kolejka IV ligi
MKS Ciechanów – Huragan Wołomin 1:2 (0:1)

Żółte kartki: Kamiński – Wielądek, Pakuła

Bramki: D. Matusiak 80 – Figiel 16 (as. Wielądek), Figiel 57 (as. Żmuda)

Ciechanów: R. Olszewski – Tosik, Kamiński, Sepczyński (63' Janakakos), Borowiec, K. Olszewski, Kiełkiewicz, Barankiewicz, Tabaka (72' Żółtek), R. Matusiak (64' D. Matusiak), M. Matusiak

Huragan: Derejko – Lewicki, Górski, Gajewski, Żmuda – Witkowski (46' Manaj), Witak (90+1' Babicki) – Trzonkowski (89' Ołowski), Pięcek (82' Pakuła) – Wielądek (90+4' Durajczyk) – Figiel

Pomeczowa wypowiedź trenera Andrzeja Grelocha:
Mecz rozgrywany był w ciężkich warunkach, przy dosyć mocno padającym deszczu, ale trzeba zaznaczyć, że na dobrej murawie. W pierwszej połowie fenomenalną bramkę strzelił Marcin Figiel, która sprawiła, iż trochę odetchnęliśmy. Natomiast Ciechanów raczej bardzo nieudolnie atakując dążył do odrobienia straty, jednak wydaje mi się, że kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń. Po podwyższeniu wyniku na 2:0 również panowaliśmy nad sytuacją na boisku. Z kolei od siedemdziesiątej piątej minuty wdarło się nieco chaosu - stały fragment, błąd przy ustawieniu, co zdarza się i gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Dzięki temu zrobiło się gorąco i można powiedzieć, że miejscowi aż takich klarownych okazji nie mieli, lecz gdzieś ta piłka na piąty metr spadała i była przez nas wybijana albo nie trafiali w nią zawodnicy z Ciechanowa. Mimo tego, iż kotłowało się pod bramką, to szczęśliwie dowieźliśmy korzystny rezultat. Należy podkreślić bardzo dobrą postawę między słupkami Łukasza Derejko, bo przed przerwą obronił sam na sam, a po zmianie stron kapitalnie interweniował przy główce, po której już widziałem piłkę w siatce, ale jakimś cudem to zastopował. W składzie zabrakło tym razem m.in. Radka Dobrzenieckiego, Marka Lendziona i Rafała Barzyca. Nasze braki kadrowe trzeba złożyć na karb środy - chłopcy pracują, aczkolwiek o tym jakich korekt w wyjściowej jedenastce będę musiał dokonać dowiedziałem się dopiero we wtorek. Ostatecznie zmiennicy wywiązali się ze swoich zadań i cieszymy się ze zwycięstwa. W najbliższą sobotę podejmiemy w Wołominie Bug Wyszków i tak jak dzisiaj na pewno nie będzie to łatwe spotkanie, gdyż jak pokazał ten pojedynek trzeba te punkty wywalczyć.