14.05.2017, 11:00 – Tomaszów Mazowiecki – 28. kolejka III ligi
Lechia Tomaszów Mazowiecki – Huragan Wo?omin 4:1 (2:0)

?ó?te kartki: Magdo? – Lewicki, Derejko, Zaborowski, Tokaj

Bramki: Mirecki 6, Magdo? 19, ?ytek 50 (k), Rozwandowicz 58 – Kimura 89
Rozszerzona zawartość newsa

Bramki: Mirecki 6, Magdo? 19, ?ytek 50 (k), Rozwandowicz 58 – Kimura 89 (as. Zaborowski)

Lechia: K?dra – Kolasa (70' Jardel), Magdo?, ?ytek, Widejko – Bocian, Gawron (82' Cie?lik), Go?u?ski (65' Go?dyn), Szymczak, Mirecki – Rozwandowicz (76' Wolski)

Huragan: Derejko – Lewicki, Zaborowski, Lendzion, Szypulski (70' ?awcewicz) – Choi?ski, Wiel?dek (84' ?muda) – ?ledziewski, Kimura – Jasi?ski (58' Wo?niak) – Tokaj

Pomeczowa wypowied? trenera Dariusza Bratkowskiego:
Uwa?am, ?e na nasz? dzisiejsz? pora?k? wp?yn??y nie b??dy w?asne w defensywie tylko przede wszystkim skuteczno?? przeciwnika, bo nie pozostawali?my im d?u?ni i niestety niemal nic nie chcia?o nam wej?? i w tym tkwi klucz naszego przegranego meczu. Je?li chodzi o walk?, zaanga?owanie, sposób prowadzenia ataku pozycyjnego, to moim zdaniem byli?my dla Lechii równorz?dnym rywalem. Mimo to, i? przegrywali?my spotkanie, nie wycofali?my si? i po prostu grali?my swoje doprowadzaj?c do sytuacji, jednak nie mogli?my ich sko?czy?. Gdyby Rafa? Zaborowski w 44. minucie wykorzysta? okazj? na 2:1, to nie wiem jakby si? potoczy?o, lecz na pewno by? to symptom. Ju? w 30. minucie krzycza?em do zawodników ?eby si? nie otwierali i nie dostali trzeciej bramki w pierwszej po?owie, ?e jak budujemy akcje, to ca?y czas mamy my?le? o zabezpieczeniu tego, czego si? uczymy. Wytrzymali?my, ale niestety zaraz po przerwie stracili?my bramk? z rzutu karnego i przy 3:0 ci??ko by?o odrobi? strat?, aczkolwiek mimo wszystko uwa?am, ?e mieli?my jeszcze mo?liwo?ci do tego, aby goni? wynik, gdy? by?y sytuacje, w których jak to mówi? trzeba by?o tylko pocelowa?. Wiadomo, ?e pora?ka nie przynosi nam chluby, cho? zawodnicy pokazali zaanga?owanie. To jest czysta gra i dzisiaj przeciwnik w ró?nych momentach - czy to przy sta?ych fragmentach, czy przy akcjach okaza? si? troch? lepszy i takie s? przyczyny naszego niepowodzenia. Oceniaj?c sytuacj? kadrow?, to dzisiaj byli?my w takiej grupie zawodników i to jest zespó?, w którym ka?dy ma szans? i pi?karze zrozumieli, ?e w ka?dym pojedynku trzeba wyj??, pobiega? i powalczy? oraz zaprezentowa? si? jak najlepiej, a czy to jest w takim uk?adzie personalnym, czy te? w innym, to ju? jest czas danej chwili i ka?dy ma szans? do wykorzystania. W sk?adzie tym razem zabrak?o m.in. Marcina Figla, który zg?osi? przed meczem stan gor?czkowy i dlatego nie przyjecha?. Z kolei Jacek Koza ma uszkodzon? ??kotk? i generalnie czeka go miesi?c przerwy, za? Gigi równie? mo?e pauzowa? w porównywalnym czasie i zobaczymy czy uda mu si? wróci? do treningu przed ko?cem sezonu. Ci??ko mi jest to stwierdzi?, bo ma on ponaci?gane wi?zad?a i musi przej?? rehabilitacj? i od niego zale?y jak podejdzie do tego tematu i jak du?o b?dzie pracowa? z fizjologiem. Wiadomo, ?e chcieliby?my jego szybkiego powrotu, jednak najwa?niejsze jest zdrowie zawodnika i czasami lepiej jest poczeka? d?u?ej, aby mie? go w pe?ni sprawnego i móc z niego skorzysta?.